نوشیدن بازار ایرانی خبر اقتصادی

نوشیدن: بازار ایرانی خبر اقتصادی

گت بلاگز وب‌گردی 8 خاصیت فوق العاده خاکشیر

شاید کمتر کسی راجع به خاصیت شفابخش خاکشیر در درمان و تسکین التهاب مجاری ادراری و کلیه شنیده باشد. ولی در بسیاری از متون طب سنتی به این

8 خاصیت فوق العاده خاکشیر

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، همه ما از مادربزرگ ها یا قدیمی های فامیل راجع به فواید صفرابر و ضدعطش خاکشیر (که عموم مردم آن را به نام خاکشیر می شناسند) مطالبی را شنیده ایم و نسخه های خانگی و کاربردی را می شناسیم ولی تعداد کمی از ما با دیگر خاصیت های این دانه های ریز و خوش تراش سرخ رنگ آشنایی داریم. دانه هایی که نه تنها جهت درمان بعضی امراض کاربرد دارند بلکه می توانند کیفیت زندگی ما را از این رو به آن رو کنند.

عبارات مهم : درمان فشار خون – مجاری ادراری
درمان فشار خون روی پای شما

یکی دیگر از فواید معجزه آسای دانه های خاکشیر، کنترل و تسکین فشارخون هست. اگر به فشارخون مبتلا هستید و در حال حاضر داروهای کنترل کننده فشارخون مصرف می کنید، می توانید از این شیوه جهت اثربخشی زیاد استفاده کنید. جهت این منظور کافی است یک لیوان خاکشیر را به خوبی بکوبید و آن را به صورت پودری نرم درآورید، سپس در ظرفی ریخته و به مرور به آن آب اضافه کنید تا خمیری یک دست به دست آید. می توانید در هفته یک بار این مرهم را روی پاهایتان بمالید و شب تا صبح با آن بخوابید. این مرهم به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید فشارخون خود را کنترل کنید.

شربت خوشمز ضد بدبویی

اگر شما هم در گروه افرادی هستید که به علت زیاد کردن خلط بلغم در بدن به بدبویی دهان مبتلا شده است اید و نمی توانید به سادگی از شر این عنوان خلاص شوید، جهت شما پیشنهاد جالبی داریم؛ از شربت ترنجبین و خاکشیر جهت برطرف کردن بدبویی دهانتان استفاده کنید. تنها کافی است هر روز عصر یک لیوان از شربت ترنجبین و خاکشیر را بنوشید. ترنجبین را به مدت ۵ تا ۶ ساعت درون آب خیس کنید و بعد از صاف کردن آن را با یک تا ۲ قاشق خاکشیر مخلوط کنید. نوشیدن این شربت به شما کمک می کند تا با دفع اخلاط ناسالم و بلغم اضافه به مرور احساس بهتری پیدا کنید و با اصلاح مزاج از شر بدبویی دهانتان راحت شوید.

اگر پوستی باز و موی بدون شوره می خواهید …

برای از بین بردن لک های پوست به خاص صورت یکی از عالی ترین روش ها، نوشیدن خاکشیر و ترنجبین هست. افرادی که از این ترکیب به صورت روزانه و مستمر به مدت ۳ هفته استفاده کنند بعد از مدتی با روشنی پوست و از بین رفتن کک های صورت و پوست ارزش روبه رو می شوند. جهت تهیه این ترکیب مورد نیاز است ترنجبین را ۵ ساعت در آب خیس کنید و بعد از این مدت آن را صاف کرده و به آن ۲ قاشق خاکشیر پاک کرده اضافه کنید و میل کنید. با نوشیدن این شربت گیاهی به مرور شاهد روشنی پوست و از بین رفتن لک ها خواهید بود؛ ضمن اینکه نوشیدن خاکشیر ۲ تا ۳ لیوان در روز به افرادی که به شوره و خارش سر مبتلا هستند توصیه شده است هست. نوشیدن خاکشیر به این افراد کمک می کند تا با اصلاح مزاج جهت هر لحظه با شوره و خارش پوست سرشان خداحافظی کنند.

برای حل یک مسئله

یکی دیگر از فواید معجزه آسای خاکشیر درمان یبوست های ناشی از غلبه سودا در بدن و یبوست های ناشی از اضطراب و تنش های عصبی هست. یکی از مهمترین علائم این نوع یبوست تکه تکه خارج شدن مدفوع از بدن هست. حتی گاهی مقداری از مدفوع در روده باقی می ماند و بدن قادر نیست روده ها را به درستی تخلیه کند و این مسئله به مرور وقت موجب بروز مشکلاتی جهت سلامت فرد می شود، آیا که باقی ماندن مدفوع در روده ها موجب جذب مواد سمی و ناسالم از طریق جداره روده می شود. جهت درمان این نوع یبوست و همین طور درمان یبوست و کم آبی ناشی از کهولت سن نسخه ای گیاهی و بسیار راحت وجود دارد. به گفته درمانگران مصرف یک قاشق غذاخوری خاکشیر کوبیده شده است به همراه قندآب می تواند تاثیر زیادی در اصلاح سوءمزاج و درمان یبوست داشته باشد.

بخور ضد سرخک

همه ما به خوبی می دانیم که با گرم شدن هوا فصل بیماری هایی مانند آبله مرغان و سرخک از راه می رسد. چه بخواهیم چه نخواهیم کودک خردسال ما نیز در معرض مبتلا شدن به این بیماری واقع شده است است و دیر یا سریع با بدنی مملو از دانه های ریز و قرمزرنگ آبله مرغان برابر چشمتان ظاهر می شود. چاره ای نیست تنها راه حل این است که جهت آسایش هر چه زیاد او دست به کار شوید و چه چیز بهتر از نسخه های گیاهی و طبیعی. نوشاندن شربت خاکشیر کم شیرین به کودک مبتلا به آبله مرغان و سرخجه یکی از عالی ترین روش ها جهت کم کردن حرارت درونی و خارش برون ریزی های پوستی هست، بنابراین در روز ۳ تا ۴ لیوان خاکشیر برایش تهیه کنید و درصورتی که می توانید بدن کودک تان را با کمک دانه های سرخ رنگ خاکشیر بخور دهید. جهت این کار می توانید از یک منقل کوچک یا اسفند دودکن استفاده کنید. به این ترتیب خاکشیر را روی حرارت قرار دهید و با دودی که از آن به دست می آید بدن کودک را بخور دهید. این کار به کم کردن سوزش، خارش و التهاب بیماری کمک می کند.

از مرسوم ترین اختلال فصل گرم می ترسید؟

ابتلا به اسهال در فصل تابستان یکی از مرسوم ترین اختلالاتی است که در گروه سنی کودکان بسیار مرسوم هست. درمانگران طب سنتی کشور عزیزمان ایران جهت درمان این مسئله دارویی را تجویز می کنند که در تمامی منزل ها امکان تهیه و مصرف آن وجود دارد. جهت تهیه این دارو کافی است خاکشیر را بو داده و آن را با آب و عسل مخلوط کنید و به بیمار بدهید. این ترکیب را متناسب با سن بیمار و هردو ساعت یک بار جهت او تجویز می کنند. این مخلوط از یک قاشق غذاخوری تا یک سوم استکان جهت خردسالان تجویز شده است هست.

ناشتا بخورید، چاق می شوید

اگر تصمیم دارید وزن خود را زیاد کردن دهید و جهت این کار دست به دامن انواع و اقسام مکمل های غذایی و دارویی شدید به توصیه ما عمل کنید. هر روز صبح ناشتا پیش از آنکه سراغ صبحانه بروید از شربت خاکشیر و شیر میل کنید. به این ترتیب می توانید با نوشیدن این خاکشیر صبح ناشتا به درمان لاغری و زیاد کردن وزن خود به مرور وقت کمک کنید. به اعتقاد درمانگران درصورتی که شیر تازه و طبیعی باشد میزان تاثیرگذاری این نسخه زیاد می شود، بنابراین افرادی که به شیر طبیعی دسترسی دارند بهتر است از شیر طبیعی و روستایی استفاده کنند و البته توجه داشته باشند که از سلامت شیر و پاکیزه بودن آن مطمئن شوند.

اگر التهاب مجاری ادراری دارید

شاید کمتر کسی راجع به خاصیت شفابخش خاکشیر در درمان و تسکین التهاب مجاری ادراری و کلیه شنیده باشد. ولی در بسیاری از متون طب سنتی به این عنوان اشاره شده است است که استفاده از خاکشیر هنگام بروز التهاب های مجاری ادراری و کلیه بسیار موثر هست، به خاص زمانی که فردی مبتلا به بیماری سنگ کلیه است و وجود سنگ در کلیه وی موجب بروز التهاباتی در موضع کلیه یا مجاری ادرار وی شده است هست. در این حالت نوشیدن روزانه ۴ تا ۵ لیوان خاکشیر که با شیرینی طبیعی مثل سکنجبین شیرین شده است باشد بسیار بافایده دانسته شده است هست.

منبع: بیتوته

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: درمان فشار خون | مجاری ادراری | درمان لاغری | مبتلا شدن | استفاده | بیماری | فشارخون | یبوست | لیوان | طبیعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz