نوشیدن بازار ایرانی خبر اقتصادی

نوشیدن: بازار ایرانی خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی نقشه راه اروپا جهت حفظ برجام

تحلیلگر اندیشکده «شبکه رهبری اروپا» بر این عقیده است که سیاست گذاران اروپایی باید جهت مقابله با چالش های بازگشت فوری تحریم های آمریکا ، زمینه های فنی و سیاسی را

نقشه راه اروپا جهت حفظ برجام

نقشه راه اروپا جهت حفظ برجام

عبارات مهم : اروپا

نقشه راه اروپا جهت حفظ برجام / اگر ترامپ از توافق بیرون آمد و کشور عزیزمان ایران را تحریم کرد، اروپا جهت حفظ برجام دست به چه اقداماتی خواهد زد؟ / سناریوی «مسدودسازی» باعث می شود کاخ سفید کوتاه بیاید؟

تحلیلگر اندیشکده «شبکه رهبری اروپا» بر این عقیده است که سیاست گذاران اروپایی باید جهت مقابله با چالش های بازگشت فوری تحریم های آمریکا ، زمینه های فنی و سیاسی را طراحی کنند. وی اعتقاد است جهت نفوذ در فرایند تصمیم گیری در آمریکا و نمایش تعهد اروپا به توافق هسته ای، رهبران اروپایی باید کارها زیر را انجام دهند.

اندیشکده انگلیسی European Network Leadership نوشت: آینده توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران به شدت نامشخص به نظر می رسد. دیپلمات های اروپایی به مشکل درصدد ایجاد راه حل هایی جهت توازن بخشی به خواسته های مدیر جمهور ترامپ همزمان با تحکیم توافق مبتنی بر انتظارات کشور عزیزمان ایران هستند.

نقشه راه اروپا جهت حفظ برجام

به گزارش گزینش ؛ در ادامه این مقاله آمده است: جهت مقابله با تحریم های مجدد آمریکا بعد از خروج، این پرسش به نظر می رسد که چگونه اروپا می تواند این توافق را حفظ کند؟ آکسل هلمان تحلیلگر اندیشکده «شبکه رهبری اروپا» بر این عقیده است که سیاست گذاران اروپایی باید جهت مقابله با چالش های بازگشت فوری تحریم های آمریکا ، زمینه های فنی و سیاسی را طراحی کنند. وی اعتقاد است جهت نفوذ در فرایند تصمیم گیری در آمریکا و نمایش تعهد اروپا به توافق هسته ای، رهبران اروپایی باید کارها زیر را انجام دهند.

1- ارسال سیگنال های دیپلماتیک قاطع: رهبران اروپایی باید جهت ایالات متحده آمریکا سیگنال های معتبری ارسال کنند که اگر آمریکا تحریم های خود را تمدید کند اتحادیه اروپا میل به دارد به این توافق عمل کند. ابزارهای بافایده جهت سیگنال ها مشمول بر احیای « مقررات مسدود سازی» ( که براساس آن، مقامات اتحادیه اروپا نسبت به پیروی از تحریم های ثانویه آمریکا و همچنین رسمیت بخشیدن به دادگاه و مقامات غیراروپایی در مورد تحریم ها ممنوع هستند) هست. علی رغم نقاط ضعف هایی که دارد ولی تهیه مقررات مسدود کردن این خبر را به واشنگتن می دهد که اروپایی ها درصدد این هستند جهت حفظ توافق هسته ای مبارزه کنند و همچنین اروپایی ها به پایتخت کشور عزیزمان ایران نشان می دهند که به این توافق پای بند هستند.

تحلیلگر اندیشکده «شبکه رهبری اروپا» بر این عقیده است که سیاست گذاران اروپایی باید جهت مقابله با چالش های بازگشت فوری تحریم های آمریکا ، زمینه های فنی و سیاسی را

2- اصلاح بخشیدن به اوضاع مالی تجار اروپایی در کشور عزیزمان ایران و حفظ بااهمیت ترین قراردادهای اقتصادی با کشور عزیزمان ایران از اثرات تحریم ها: این رویکرد مشمول بر گام هایی جهت حفظ خطوط اعتباری یا آژانس ها و بانک های اعتباری بیشتری در سرتاسر اروپا به صدور خطوط اعتباری یورو پایه بدون این که در معرض بازارهای مالی آمریکا قرار گیرند به کشور عزیزمان ایران هست. بنابراین ما از این طریق تحریم های آمریکا را دور می زنیم. سیاستگذاران اروپایی همچنین به طور فعالانه باید کشور عزیزمان ایران را به اصلاح فضای سرمایه گذاری تشویق کنند.

3- تمرکزبخشی و کارامدسازی تصمیم گیری بین کشورهای E3 جهت مذاکرات: هماهنگی مواضع سیاسی اتحادیه اروپا با تمام کشورهای عضو با بهره گیری از دانش نهادین اقدام خارجی اتحادیه اروپا پیش شرط دیپلماسی قدرتمند هست. پیگیری مذاکرات در چارچوب کوتاه زمینه انعطاف پذیری و اجرایی تر شدن دیپلماسی را فراهم می کند و این امر همچنین از شکل گیری بدترین سناریو که قرار گرفتن اروپا در تقابل با آمریکا و کشور عزیزمان ایران است جلوگیری می کند.

اما اگر آمریکا از توافق خارج شود و تحریم ها به سرعت برگردد سیاست گذاران اروپایی باید کارها زیر را انجام دهند:

1- سیاستگذاران اروپایی درصدد معافیت بخشی یه تحریم های ثانویه مرتبط با هسته ای جهت شرکت های اروپایی باشند. این به معنای این است که در صورت تمدید لغو تحریم های ثانویه به وسیله آمریکا، اروپا باید نسبت به برطرف نگرانی های خاص آمریکا توجه کند. جهت نمونه در قالب یک بیانیه عمومی از سوی اتحادیه اروپا، که اگر کشور عزیزمان ایران از محدودیت های اعمال شده است بر برنامه هسته ای خود منحرف شد آن ها به سرعت با واشنگتن جهت بررسی نقض همکاری می کنند.

نقشه راه اروپا جهت حفظ برجام

2- حفظ وحدت در درون اتحادیه اروپا. اکنون در درون اتحادیه اروپا یک حمایت و پشتیبانی قدرتمندی نسبت به توافق هسته ای وجود دارد. این چشم انداز مثبت جهت وحدت زیاد کشورهای اروپایی در رویارویی سیاسی و اقتصادی آمریکا مهم است.اما آینده برجام ممکن است یک شکافی را در روابط فرآتلانتیک ایجاد کند بنابراین این عنوان نباید در سیاست های داخلی اتحادیه اروپا به یک شکاف تبدیل گردد.

3- حمایت اروپا جهت مقابله با واکنش‌ها کشور عزیزمان ایران باید مشروط به لغو تحریم های ثانویه آمریکا باشد. اگر آمریکا به نگرانی های اروپا توجه ندارد و تهعدات اقتصادی خود را طبق توافق انجام نمی دهد و درصدد این است که تحریم های ثانویه علیه کشور عزیزمان ایران را بازگرداند، بنابراین اروپا نباید به کشور عزیزمان ایران در زمینه برنامه موشکی، بازرسی های سرزده فشار وارد کند.

تحلیلگر اندیشکده «شبکه رهبری اروپا» بر این عقیده است که سیاست گذاران اروپایی باید جهت مقابله با چالش های بازگشت فوری تحریم های آمریکا ، زمینه های فنی و سیاسی را

در اوضاع فعلی عدم اطمینان نسبت به آینده برجام و این که آیا دونالد ترامپ لغو تحریم ها را تمدید می کند زیاد کردن پیدا کرده هست. حمایت اروپا از نگرانی های آمریکا به طور فزاینده مشروط به پذیرش نگرانی های اروپا به وسیله آمریکا هست. ولی در حالی که هیچ گلوله نقره ای جهت پیگیری نسبت به خروج آمریکا از توافق هسته ای وجود ندارد ولی راه هایی جهت اروپا وجود دارد که عالی ترین اوضاع کمتر از حد مطلوب را فراهم کند.

نقشه راه اروپا جهت حفظ برجام

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | آمریکا | تحریم ها | لغو تحریم | اتحادیه اروپا | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz